• Wydział AEI
  • Fotowoltaika
  • Mikroskopia Zeiss
  • Montaż Elektroniczny

-19.05.2015 – 2 grupy po 2,5 godziny (24 osoby)
-26.05.2015 – 1 grupa 2,5 godziny (12 osób)
-8.09.2015 - 1 grupa 2,5 godziny (12 osób)
-9.10.2015 - 1 grupa 2,5 godziny (12 osób)

W okresie od maja do listopada 2015 roku Zespół uczestniczył w międzywydziałowym cyklu warsztatów popularno-naukowych zorganizowanych przez Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię Kierownika Zakładu Układów Cyfrowych i Mikroprocesorowych. Wydarzenie współfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Nauka drogą do sukcesu”, którego głównym organizatorem był Urząd Miasta Ustroń. W cyklu 54 spotkań, których uczestnikami byli gimnazjaliści z Ustronia, oprócz Instytutu Elektroniki brali udział również pracownicy Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, Wydziału Architektury oraz Instytutu Informatyki. Większość warsztatów, odbywała się w Instytucie Elektroniki, a pięć z nich przeprowadzono w laboratoriach Zespołu Mikroelektroniki i Nanotechnologii. W czasie trwania projektu odwiedziło nas pięć 12 osobowych grup uczniów i uczennic, którzy przez 2,5 godziny poznawali świat fotowoltaiki. Tematyka poszczególnych warsztatów:
  •      Programowanie robotów na przykładzie klocków lego serii MindStorm
  •      Człowiek – źródło informacji
  •      Krzemowe ogniwa fotowoltaiczne
  •      Elektronika samochodowa
  •      Nie taki mikrokontroler straszny jak go malują
  •      Mikrosław Sterownik do usług - czyli jak z pomocą drabiny umyć samochód, okiełznać taśmociąg i napić się coca-coli
  •      Każdy woli zagrać na swojej konsoli - czyli jak w godzinę poznać układy programowalne,
  •          zaprojektować prostą grę telewizyjną, a przy tym nieźle się zabawić
  •      Elektronika? Nic trudnego!
  •      Ty możesz polatać - laboratorium wirtualnego latania
  •      Podstawy modelowania i tworzenia modeli przestrzennych i makiet
  •      Zbudujmy razem miasto – podstawy wiedzy, seminarium, warsztaty: twórcze budowanie miasta
  •      Skonstruujmy bolid elektryczny.
Do strony gimnazjum: