-
W dniach 23-26 września 2018 roku w Hotelu Biały Dom w Paniówkach odbyła się 42 Międzynarodowa Konferencja Mikroelektroniki IMAPS 2018 (42 International Microelectronics and Packaging Conference). W wydarzeniu wzięło udział 71 uczestników z 11 ośrodków naukowych w Polsce takich jak Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Rzeszowska, Politechnika Gdańska, Akademia Morska w Gdyni, Instytut Tele i Radiotechniczny, Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN Kraków, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchnii PAN Kraków, Instytut Technologii Elektronowej z Krakowa, Helioenergia i Abraxas oraz 4 zagranicznych ośrodków naukowych tj. Budapest University of Technology and Economics, University of West Bohemia, University of Bayreuth i Technical University of Kosice. W ciągu trwającej trzy dni konferencji w trakcie pieciu sesji plenarnych zostało wygłoszonych 15 referatów oraz zaprezentowane 42 plakaty podczas dwóch sesji plakatowych. Po obradach goście wzięli udział w wieczornym grillu zorganizowanym w Chacie Grillowej oraz, w dzień następny, w uroczystej kolacji, na której pięknie wystąpił Akademicki Zespół Tańca Politechniki Śląskiej "Dąbrowiacy". Chętni Goście wzieli również udział w wycieczce do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach oraz spacerze po mieście.
autor: Natalia Niemiec
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za udział i stworzenie przyjaznej atmosfery. -
2018-06-18
-
W dniu 18 czerwca 2018 roku gościliśmy w Instytucie Elektroniki uczniów piątych i szóstych klas Szkoły Podstawowej Nr 9 w Gliwicach. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach promocji Instytutu Elektroniki. Po wstępie dotyczącym studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przedstawionym przez Dyrektora Instytutu Elektroniki –Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię, uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych poprzedzonych krótkim wykładem.- „Bezprzewodowe sieci sensorowe” – prowadzący dr inż. Weronika Izydorczyk, mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec
- 2018-04-16 i 23
- W dniach 16 i 23 kwietnia 2018 roku uczniowie klas drugich technikum z Centrum Edukacji w Zabrzu wzięli udział w warsztatach zorganizowanych prze Instytut Elektroniki. 16 kwietnia klasa o profilu informatycznym uczestniczyła w zajęciach z następującego tematu:
- „Bezprzewodowe sieci sensorowe” – prowadzący dr inż. Weronika Izydorczyk, dr hab. inż. Krzysztof Waczyński, mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec,
Tydzień później, 23 kwietnia, klasa o profilu energetycznym wzięła udział w następujących zajęciach:
- „Krzemowe ogniwa fotowoltaiczne” – prowadzący: dr hab. inż. Krzysztof Waczyński, dr inż. Piotr Kowalik, dr inż. Edyta Wróbel, mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec
Uczniowie przed zajęciami zapoznali się z informacjami na temat studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, przedstawionymi przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię.
-
2018-03-26 W warsztatach prowadzonych w Instytucie Elektroniki wzięli udział uczniowie z klasy pierwszej o profilu elektronicznym z Technikum przy Zespole Szkół nr 4 im. Janusza Groszkowskiego w Tychach. Na wstępie tradycyjnie wysłuchali informacji na temat studiów na Wydziale AEiI przedstawionych przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię. Następnie goście wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych „Bezprzewodowe sieci sensorowe”, które prowadzili dr inż. Weronika Izydorczyk, dr hab. inż. Krzysztof Waczyński, mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec
- 2018-03-09 W dniu 9 marca po raz drugi w ostatnim czasie odwiedzili nas uczniowie Gimnazjum SP-16 w Żorach. Uczniowie wzięli udział w zajęciach promocyjnych pt. „Krzemowe ogniwa fotowoltaiczne”. Laboratorium prezentował zespół w składzie dr inż. Edyta Wróbel, dr inż. Piotr Kowalik i mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec. Uczniowie brali również udział w warsztatach pt. "Elektroniczny baner reklamowy" zorganizowanych przez dr. inż. Tomasza Rudnickiego i dr. inż. Bernarda Wyrwoła. Słowo wstępne tradycyjnie wygłosił Dyrektor Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusz Kania.
- Kolejna szkoła średnia wzięła udział w akcji promocyjnej Instytutu Elektroniki. 19 lutego 2018 roku przyjechali uczniowie z klas drugich i trzecich o profilu matematycznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Na wstępie tradycyjnie wysłuchali informacji na temat studiów na Wydziale AEiI przedstawionych przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię. Następnie goście wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Instytutu. Tematyka zajęć była następująca:
-
- „Krzemowe ogniwa fotowoltaiczne” – prowadzący: dr hab. inż. Krzysztof Waczyński, dr inż. Piotr Kowalik, dr inż. Edyta Wróbel, mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec
- W dniu 26 stycznia 2018 roku gościliśmy w Zespole Mikroelektroniki i Nanotechnologii uczniów klas drugich I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego z Cieszyna. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach promocji Instytutu Elektroniki. Tematyka zajęć była ściśle związana z ofertą edukacyjną proponowaną przez Instytut. Po krótkim wstępie dotyczącym studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przedstawionym przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię, uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu prowadzonego przez dr hab. inż. Krzysztofa Waczyńskiego, a następnie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych pt. "Krzemowe ogniwa fotowoltaiczne"
- 05.06.2017 Laboratoria Zespołu Mikroelektroniki i Nanotechnologii odwiedzili uczniowie Liceum z Sosnowca. Uczniowie podzieleni na sześć 15 osobowych grup zwiedzali Laboratoria naszego Zespołu.
- Zespół Mikroelektroniki i Nanotechnologii organizuje 42nd Conference of International Microelectronics and Packaging Society Poland Chapter (IMAPS 2018)
Strona konferencji: - www.imaps.aei.polsl.pl
- www.imaps2018.aei.polsl.pl
Czas konferencji 23.09-26.09.2018
Miejsce konferencji:
Restauracja Hotel Biały Dom
ul. Karola Darwina 50
44-177 Paniówki
tel. (32) 323 85 52
http://www.hotel-bialydom.pl/paniowki/
- Informujemy, że Zespół Mikroelektroniki i Nanotechnologii będzie organizatorem 42nd Conference of International Microelectronics and Packaging Society Poland Chapter.
- W dniach 10.09.2017-13.09.2017 dr hab. inż. Krzysztof Waczyński, dr inż. Piotr Kowalik i dr inż. Wojciech Filipowski wzięli udział w 41st Conference of International Microelectronics and Packaging Society Poland Chapter w Warszawie.
- 25.05.2017 Laboratoria Zespołu Mikroelektroniki i Nanotechnologii odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół nr 3 z Jasła uczący się w klasach o profilu Technik Mechatronik i Technik Teleinformatyk.
- 31.03.2017 Laboratorium CK-19 bierze udział w DNIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ - DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI

- 27.02.2017 Odwiedzą nas uczniowie Technikum Elektronicznego z Zabrza

- 07.02.2017 Zespół Mikroelektroniki i Nanotechnologii wziął udział w corocznie odbywających się DNIACH OTWARTYCH Wydziału AEiI. W tym roku gościliśmy uczniów Liceum z Jastrzębia Zdroju. W trzech dwunastoosobowych grupach uczniowie zapoznawali się z aparaturą i procesami jakie nasz Zespół prowadzi w Laboratorium Technik Mikroelektronicznych.
- 07-12-2016 Zespołowy Mannequin Challenge
- Informujemy, że w 2017 roku w Warszawie odbędzie się 21st European Microelectronics and Packaging Conference (EMPC) & Exhibition

- 40th International Microelectronics and Packaging IMAPS Poland 2016 Conference
W dniach od 25 do 28 września 2016 roku członkowie naszego zespołu wzięli udział w Czterdziestej Międzynarodowej Konferencji Technik Mikroelektronicznych (IMAPS 2016), która odbyła się na zamku w Książu pod Wałbrzychem. Zdjęcia z Konferencji IMAPS 2016 zamieszczono poniżej.
- Dodatkowe zebranie
Zebranie Zespołu Mikroelektroniki i Nanotechnologii |
28.06.2016 r. godz. 9:00 sala CK19 |
mgr inż. Anna Filipowska - “Analiza wpływu molekularnych deskryptorów elektronowych, sterycznych, lipofilowych i termodynamicznych na cytotoksyczność i aktywność biologiczną wybranych substancji chemicznych” |
- Nowa Specjalność
DRODZY STUDENCI
Zespół Mikroelektroniki i Nanotechnologii
Zaprasza na NOWĄ
SPECJALNOŚĆ
MIKROELEKTRONIKA Z NANOTECHNOLOGIĄ
Więcej na naszej stronie
http://zmin.aei.polsl.pl/
Zakładka DYDAKTYKA - Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej
Dnia 8 kwietnia 2016 roku laboratorium Zespołu Mikroelektroniki i Nanotechnologii weźmie udział w Dniach Otwartych Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki. Nasze pracownie odwiedzą uczniowie gliwickich szkół średnich. Wydarzenie trwać będzie od godziny 12.00 do 14.00.