Kolejna szkoła średnia wzięła udział w akcji promocyjnej Instytutu Elektroniki. 19 lutego 2018 roku przyjechali uczniowie z klas drugich i trzecich o profilu matematycznym z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Na wstępie tradycyjnie wysłuchali informacji na temat studiów na Wydziale AEiI przedstawionych przez Dyrektora Instytutu Elektroniki – Prof. dr hab. inż. Dariusza Kanię. Następnie goście wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez pracowników Instytutu. Tematyka zajęć była następująca:
- „Krzemowe ogniwa fotowoltaiczne” – prowadzący: dr hab. inż. Krzysztof Waczyński, dr inż. Piotr Kowalik, dr inż. Edyta Wróbel, mgr inż. Natalia Waczyńska-Niemiec